korekcja zmarszczek i bruzd skóry twarzy (toksyna botulinowa, wypełniacze)

korekcja zmarszczek i bruzd skóry twarzy (toksyna botulinowa, wypełniacze)

Korekcję zmarszczek mimicznych przeprowadzamy w prosty, niechirurgiczny sposób poprzez podanie toksyny botulinowej (Botox, Azzalure). Leczenie polega na kilku drobnych wstrzyknięciach, które powodują rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Zabieg nie wymaga znieczulenia, a zaraz po nim można wrócić do normalnej aktywności. Stosowany jest najczęściej w celu korekcji zmarszczek czoła, międzybrwiowych oraz „kurzych łapek” wokół oczu.

Do korekcji fałdów, bruzd i głębokich, utrwalonych zmarszczek skóry twarzy stosujemy preparaty kwasu hialuronowego (Restylane, Perlane, Macdermol), działające na zasadzie zwiększenia objętości tkanki w miejscu wypełnienia. Zabieg nie jest skomplikowany, trwa około 15 minut a rezultat jest natychmiastowy i utrzymuje się do roku.

Do odzyskania w sposób naturalny utraconej objętości i sprężystości wykorzystujemy preparat Sculptra. Jego działanie można porównać do bezoperacyjnego liftingu. Efekt odmłodzenia skóry jest osiągany bez znieczulenia ogólnego, hospitalizacji i uciążliwej rekonwalescencji. Wstrzyknięty preparat Sculptra pobudza komórki skóry do produkcji traconego wraz z upływem lat kolagenu, dając niezwykle naturalny efekt. Skóra twarzy odzyskuje młodzieńczy wygląd – jest elastyczna, bez bruzd, linii i zmarszczek.