lipoliza iniekcyjna

lipoliza iniekcyjna

Lipoliza jest zabiegiem bezoperacyjnego i trwałego likwidowania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała za pomocą odpowiednich substancji. Obszary ciała poddawane lipolizie to najczęściej: podbródek, ramiona, brzuch i talia, biodra, uda i kolana.
Zabieg jest mało inwazyjny, w pełni kontrolowalny i bezpieczny. Podczas zabiegu używamy preparatu Revital Celluform, będącego mieszaniną wyciągu z soi - fosfatydylocholiny (PPC) oraz soli żółciowej - deoksycholatu (DC) w odpowiednich, ściśle określonych, proporcjach. 
Mieszanina ta, wprowadzona do tłuszczu pod skórę niszczy komórki tłuszczowe poprzez rozpuszczenie ich błon komórkowych. Tłuszcz ulega emulsyfikacji i jest transportowany do wątroby, zużywany do procesów energetycznych, a następnie jako metabolity wydalany z organizmu.
Tego typu rozpuszczanie tłuszczu następuje łagodnie i równomiernie, i co najważniejsze, działa w sposób trwały, czyli nie powoduje tzw. efektu jo-jo. Tłuszcz raz usunięty nigdy już nie powraca. Revital Celluform posiada, jako jedyny na rynku europejskim, nowatorską formułę pozwalającą w szybki i mało uciążliwy sposób modelować sylwetkę. Najlepsze efekty usunięcia nagromadzeń tłuszczu uzyskujemy u pacjentów aktywnych fizycznie i odchudzających się.  Oprócz zawartości deoksycholatu i fosfatydylocholiny (PPC/DC, czyli jak klasyczne preparaty do lipolizy), w preparacie Revital Celluform znajdują się jeszcze substancje antyoksydacyjne, obniżające poziom cholesterolu, redukujące cellulit, rozszerzające naczynia krwionośne, usprawniające krążenie chłonki i poprawiające dotlenienie tkanek.
Zabieg polega na wprowadzeniu roztworu Revital Celluform za pomocą igły i strzykawki w tkankę podskórną. Po zabiegu skóra nieco puchnie, robi się zaczerwieniona, trochę bolesna. Ewentualne dolegliwości bólowe łagodzimy za pomocą chłodnych okładów. Obszary poddane zabiegowi należy masować w celu uzyskania równomierności efektu. Zaleca się również picie dużej ilości wody mineralnej przez okres około tygodnia.
Dla uzyskania efektu czasami wystarczy jedno spotkanie, najczęściej jednak zaleca się powtórzenie sesji kilka razy (2-6). Ostateczne rezultaty widoczne są dopiero po kilku-kilkunastu tygodniach. Fosfatydylocholina potrafi utrzymywać się w tkankach nawet 3 miesiące po zabiegu, więc zbyt częste ostrzykiwanie się nie ma sensu, ważniejsza jest raczej systematyczność (czyli przychodzenie na lipolizę co 3-6 tygodni).