trwała epilacja laserem diodowym

trwała epilacja laserem diodowym

Sapphire LS-1200, laser diodowy o długości fali 808 nm, został uznany za „złoty standard”  (najbardziej efektywne i zarazem bezpieczne urządzenie) wśród systemów do trwałej laserowej depilacji owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez restrykcyjny amerykański urząd FDA. Energia laserowa pochłaniana jest przez ciemny barwnik włosa a następnie zmieniając się w energię termiczną niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa, bez uszkodzenia otaczającej skóry. Super wydajny, opatentowany system chłodzenia oraz szybkość emisji impulsów laserowych sprawia, że zabieg laserem diodowym jest prawie bezbolesny, bezpieczny i wyjątkowo szybki. Ze względu na charakterystykę cyklu wzrostowego włosów  dla osiągnięcia pełnego efektu depilacji konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, najczęściej czterech lub pięciu, powtarzanych w odstępach 4-6 tygodniowych.


Przed zabiegiem
Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji chemicznej (kremy, pianki, żele) ani depilacji z użyciem wosku. Do zabiegu skóra powinna być WYGOLONA !!!  (na skórze nie powinny wystawać niedogolone włosy), umyta i niczym nie smarowana. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed wykonaniem zabiegu. Terapia doustna retinoidami (np.Roaccutane, Aknenornim, Izotek) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem. Leki i zioła światłouwrażliwiające (np. dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. Infekcje skóry w miejscu zabiegu stanowią przeciwwskazanie do zabiegu.  Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu lub solarium to 4-6 tygodni. Opalenizna uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy stanowi również  przeciwwskazanie do zabiegu.

Po zabiegu
Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowa-nego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, do paru dni. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie, tzn. myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym,  nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach), delikatnie osuszać, nie trzeć. Preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu. Opalanie lub solarium są bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczne jest stosowanie środków o wysokim współczynniku fotoprotekcji.Ewentualne powikłania (pęcherzyki, strupki, przebarwienia, odbarwienia, wybroczynki, sińce) są rzadkie. Mają charakter przejściowy, choć przebarwienia i odbarwienia u osób z ciemniejszą skórą mogą utrzymywać się od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Przeciwwskazania

 • nowotwory skóry, szczególnie czerniak, stany przednowotworowe
 • aktywne infekcje skóry w tym opryszczka zwykła (zabieg możliwy po 2 tyg.)
 • fotodermatozy oraz terapia lekami i/lub ziołami światłouwrażliwiającymi (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1,2) - zabieg możliwy tydzień po kuracji
 • skóra sucha i podrażniona
 • ekspozycja na światło słoneczne (także solaria) oraz stosowanie samoopalaczy w okresie krótszym niż 4 tyg. przed zabiegiem. W przypadku skłonności do długotrwałej opalenizny  wymagana przerwa to 8 tyg.
 • zaburzenia krzepnięcia krwi i leki przeciwkrzepliwe
 • terapia doustna isotretinoiną (Roaccutane, Aknenormin, Izotek) w ciągu 6 miesięcy przed zabiegiem
 • niewydolność żylna kończyn dolnych w przypadku zabiegu zamykania naczyń
 • bielactwo, łuszczyca, padaczka, rozrusznik serca, skłonność do przebarwień, skłonność do bliznowców
 • VI fototyp skóry
 • ciąża